W starej części Brzezin  na początku lipca ruszyły prace związane z układaniem światłowodu.  Na zlecenie Orange Polska S.A. wykonuje je firma „TELTECH”. W połowie sierpnia prace jednak zamarły. Pozostały niezasypane wykopy i wystające  z ziemi pomarańczowe przewody. Częściowo nieczynne jest przejście z ul. Młynka w kierunku Dubiskiego.

   Okazało się, że prace przerwano z powodu przekroczenia planowanego terminu zakończenia prac, poinformował nas kierownik robót Paweł Steffen. – W związku z tym wystąpiliśmy do ratusza o przedłużenie pozwolenia. Prace wznowimy zapewne pod koniec sierpnia  – powiedział kierownik.

    Owo przekroczenie wynika  m.in. z powodu nieprzewidzianych przeszkód, na które natrafiła ekipa  montażystów. W kilku miejscach projektowe rysunki nie zgadzały się z tym, co rzeczywiście znajduje się pod ziemią i wykonawca miał kłopoty z ominięciem istniejących instalacji. Np. na ul. Młynka pneumatyczny kret trafił w płytko położony wodociąg i uszkodził go, a na ul. Olszewskiego przeciął instalację elektryczną, powodując przerwy w dostawie prądu.

 Nieczynne jest też przejście z ul. Wadowskiego na ul. Wawrzyczka, bo światłowodowe wykopy to nie jedyne niezakończone budowy.  Ścieżka ta przebudowywane jest w ramach ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na razie położono tam przewody elektryczne do mającego tam powstać ulicznego oświetlenia, które przewiduje projekt. 

(jjp)