Po długiej przerwie spowodowanej pandemią covidu, która spadła na nas w sposób okrutny i niespodziewany, powróciliśmy do naszych tradycyjnych spotkań integrcyjnych i w sporej grupie mieszkańców naszego osiedla wyruszyliśmy za miasto.

Inicjatorem naszego wypadu był Przewodniczący RO Brzeziny Jan Kopytowski i kolega Zdzisław Grabowski, członek Rady Osiedla, który zaprosił nas do swojego „raju na ziemi” w Guzowym Piecu położonym nad malowniczym, choć niedużym jeziorem Guzowy Piec (10,6 ha).

Kiedy nasze samochody dojeżdżały do celu wycieczki nagle zobaczyliśmy liczną gromadkę kotów biegnących do nas. Był to wzruszający widok. Okazało się, że są to podopieczni naszego kolegi Zdzisława , który się nimi z oddaniem opiekuje. Kotki już do końca naszego pobytu były przez nas rozpieszczane i podkarmiane.

W związku z tym, że czas naszego spotkania zbiegł się nieomal z Narodowym Świętem Niepodległości, uczciliśmy to wzniosłe Święto śpiewając wspólnie pieśni patriotyczne i inne bliskie sercu, przy akompaniamencie gitary (Sława Jodzio) i harmonijki ustnej (Jan Kopytowski).

Był to wspaniale spędzony czas w przepięknej mazurskiej scenerii , którą przynajmniej w pewnym stopniu starają się oddać załączone zdjęcia.

Kora Szczechura