Sprzątanie Świata 2011

na Osiedlu Brzeziny


W sobotę 17-tego września, jak co roku, sprzątaliśmy okoliczne lasy i łąki. Zebraliśmy wiele worków śmieci. To robimy od ośmiu lat, często także wiosną z okazji „Dnia Ziemi”. Ale w tym roku, w ramach naszej osiedlowej akcji „Sprzątania Świata”, wspólnie posadziliśmy także na trawniku pętli autobusowej 200 cebulek żonkili.

W „Propozycjach Rady Osiedla Brzeziny do Strategii Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Olsztyna 2006-2020”, które
złożyliśmy w Ratuszu w 2006 roku, napisaliśmy m.in. –„Więcej niż dotychczas należy korzystać z wzorów, kiedy Olsztyn był Miastem-Ogrodem i częścią Atlantydy Północy”. Teraz, kiedy idea Miasta-Ogrodu staje się (powoli) ciałem, chcemy mieć swój udział w tworzeniu tego dzieła. Zaczęliśmy od posadzenia żonkili na pętli autobusowej. Wiosną będziemy je wypatrywać z niecierpliwością. Żonkile zamierzamy także sadzić w następnych latach, na kolejnych trawnikach Osiedla. Hasłem przewodnim „Sprzątania Świata – Polska 2011” jest „Lasy to życie – chrońmy je”.

Proponujemy jeszcze jedno, na użytek lokalny, osiedlowy – „Nie śmiecimy – sadzimy żonkile!”.

Nasz wspólny, pracowity dzień zakończyliśmy sąsiedzkim spotkaniem przy muzyce i grillu. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Brzezin za udział w „Sprzątaniu Świata” i stworzenie – jak zwykle – miłej atmosfery przy wspólnej pracy i spotkaniu integracyjnym. Firmie „Matrix” z Brzezin dziękujemy za bezpłatne wydrukowanie zaproszeń i ulotek.

Kora Szczechura
Rada Osiedla Brzeziny