Nad Łyną powstanie ogromny maszt

Mieszkańcy Brzezin ze zdumieniem patrzą, jak ciężki sprzęt operuje tuż nad brzegiem Łyny. Ma tutaj powstać ogromny maszt przekaźnikowy. Do inwestycji doszło mimo sprzeciwu urzędników olsztyńskiego ratusza.

czytaj dalej

Dlaczego zasłaniają nam słońce?

Nowo powstający budynek przy ulicy Wawrzyczka na Brzezinach jest kością niezgody między mieszkańcami a inwestorem. Mieszkańcy twierdzą, że budynek zasłoni pobliski dom, a dokumentacja jest nieprawidłowa. Inwestor chce po prostu budować.

czytaj dalej

Jarotom dalej do objazdu

Wielu kierowców będzie zaskoczonych. Wśród urzędników i fachowców spadło poparcie dla budowy nowej ulicy łączącej południowe osiedla z centrum miasta. Wróciły pytania, czy warto wydawać na nią tyle pieniędzy.

czytaj dalej

Oko na budżet obywatelski

W Urzędzie Miasta Olsztyna odbyło się 11 lutego burzliwe trzy godzinne spotkanie poświęcone podsumowaniu pierwszej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w 2013r. Była to odpowiedź na styczniową interpelację radnego Grzegorza Smolińskiego (PiS) w sprawie rzekomych nieprawidłowości w realizacji OBO, które wyjawiła jedna z moderatorek.

czytaj dalej

Ratusz chce Brzeziny, a Brzeziny chcą Zacisze

Czy polna droga łącząca Brzeziny z aleją Warszawską uratuje mieszkańców Jarot od stania w gigantycznych korkach? Zdaniem ratusza, to jedyny ratunek na czas budowy linii tramwajowej na alei Sikorskiego. Mieszkańcy Brzezin mają inny pomysł. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek.

czytaj dalej

Brzeziny kontra reszta miasta w sprawie nowej ulicy.

Uwaga! Ten niesprawiedliwy dla mieszkańców Brzezin tytuł, pod wpływem krytyki czytelników, po kilku dniach został przez Redakcję GW zmieniony na: Brzeziny mają swoje zdanie w sprawie nowej ulicy.
Mieszkańcy willowego osiedla nie chcą, by – jak mówią – ich kosztem miasto rozwiązywało problemy komunikacyjne Jarot, Nagórek i Pieczewa. Słusznie?

czytaj dalej

Jaroty wciąż bez objazdu

Mieszkańcy Osiedla Generałów, obawiając się korków w czasie budowy linii tramwajowej, liczyli, że ratusz na czas inwestycji przygotuje dodatkową drogę dojazdową do tej części Jarot, Ale się przeliczyli.

czytaj dalej

Jak przedłużą Wilczyńskiego, ludzie dłużej sobie pośpią

Poranny wyjazd do pracy i popołudniowy powrót do domu to dla tysięcy mieszkańców Jarot, Pieczewa i osiedla Generałów koszmar – olbrzymie korki, nerwy, mnóstwo straconego czasu i wypalonej benzyny. I tak dzień w dzień. Rozwiązanie jest proste – przedłużenie ul. Wilczyńskiego do al. Warszawskiej. I miasto zdaje sobie z tego sprawę. Tyle że od pomysłu do otwarcia drogi droga daleka.

czytaj dalej