Niedawno ogłoszono wyniki najnowszej edycji  Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, OBO 2019. W tym roku zwyciężył projekt nr 78 będący kontynuacją budowy przejść między osiedlowymi ulicami.

   Zwycięski projekt uzyskał 289 głosów, co dało 791 punktów przeliczeniowych (można było wskazać trzy projekty, o punktacji decydowała kolejność). Dokumentacja obejmuje budowę  nawierzchni i oświetlenia na przejściach z ul. Martyniaka do ul. Karnickiej, z ul. Młynka do ul. Dubiskiego i z ul. Dubiskiego do ul. Wawrzyczka. Koszt: 162 tysiące zł.

   Drugie miejsce (już trzeci raz z rzędu) uzyskał projekt nr 21, czyli schody oraz chodnik pomiędzy ulicami Znanieckiego/Krautforsta/Olszewskiego/Zaruskiego (257 głosów, 637 pkt), a trzeci był projekt nr 9, przewidujący dokończenie budowy chodnika przy ul. Gruszowe Sady (176  głosów i 465 pkt).

    Olsztynianie w tym roku wybierali spośród 118 projektów, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Wśród zadań obejmujących całe miasto bezkonkurencyjna okazała się propozycja budowy siedzisk klubowych z 460 miejscami oraz boksu na biuro zawodów na stadionie rugby przy ul. Gietkowskiej. Projekt zdobył prawie cztery tysiące głosów (ponad 10,6 tys. punktów). Do realizacji skierowanych zostało 10 projektów miejskich.

     Podczas dwutygodniowego głosowania w październiku oddanych zostało niemal 56,7 tys. głosów, w tym ważnych  53,5 tysiąca (więcej niż rok wcześniej). Równocześnie w centrum Brzezin ukończono utwardzanie i oświetlenie dwóch przejść do ul. Wawrzyczka, czyli zwycięskiego projektu w ubiegłorocznym OBO. Na zdjęciach: nowe przejście z ul. Wadowskiego do Wawrzyczka i fragment projektowanej do przebudowy ścieżki z ul. Młynka do Dubiskiego.

( JJP)